НМТ - АЛЬТЕРНАТИВА ЗНО У 2023 РОЦІ

(за матеріалами Міністерства освіти і науки України)

З 03 квітня до 03 травня 2023 року включно триватиме реєстрація для участі в національному мультипредметному тесті (НМТ).

Зауважуємо, що в поточному році змінено процедуру реєстрації осіб для участі в НМТ, про що просимо поінформувати вступників.

Інформацію щодо реєстрації для участі в НМТ розміщено на офіційному вебсайті УЦОЯО у розділі «Сфера діяльності» ‒ «Вступні випробування у 2023 році» на сторінках «Вступні на бакалаврат» та «Процедура реєстрації на НМТ».

ЗНО- 2023

ЗНО - 2022

Через війну класичне ЗНО скасовано, але для вступу на бакалаврський ступінь / магістерський ступінь для медиків (перший курс університету)  потрібно взяти участь у національному мультипредметному тесті (НМТ). НМТ  міститеме завдання з української мови, математики, історії України.

Учням, які виберуть для проходження державної підсумкової атестації математику та/або іноземну мову, оцінка ДПА (за шкалою 1–12 балів) буде визначатися залежно від рівня, на якому вони цей навчальний предмет вивчали:

  • для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту та профільного рівня;
  • для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на рівні стандарту, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту.

Відповідно до Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти2022 року під час вступу до вишу зараховуватимуть результати зовнішнього незалежного оцінювання 2019-2022 років.

Результати зовнішнього оцінювання із чотирьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації (за шкалою 1–12 балів) за освітній рівень повної загальної середньої освіти  для учнів (слухачів, студентів) закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2022 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:

  • українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або української мова і література (субтест “Атестаційні завдання”);
  • математика (за підсумками виконання сертифікаційної роботи з: математики (завдання рівня стандарту) або завдань субтесту “Атестаційні завдання з математики” (для здобувачів освіти, які вивчали математику на рівні стандарту); математики (для здобувачів освіти, які вивчали математику на профільному рівні));
  • історія України (субтест “Історія України 1914 р. – початок XXI століття”) або іноземна мова – за вибором здобувача освіти;
  • один з навчальних предметів (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

Методичні рекомендації

Цього року вступники повинні написати мотиваційний лист для вступу. Вперше він відіграватиме таку важливу, подекуди вирішальну роль під час вступної кампанії 2022. Університети почали ділитися інформацією про свої вимоги. «Освіторія» підготувала покрокову інструкцію.

Що таке мотиваційний лист?

Мотиваційний лист — це діловий документ, який пише та подає під час вступу абітурієнт. Перше враження про нього приймальна комісія складає саме за цим листом. Він двічі пов’язаний з мотивацією. По-перше, демонструє бажання людини навчатися саме певної професії та саме в цьому закладі вищої освіти. По-друге, має вмотивувати університет зарахувати саме цього абітурієнта як найкращого кандидата у студенти.

 

У закордонних університетах оцінювати мотиваційні листи — давня практика. В Україні ж лише третя вступна кампанія, коли діє така новація. Вона була введена із січня 2020 року Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти».

Чому це настільки важливо саме нині?

Оскільки замість результатів трьох тестів ЗНО будуть лише результати мультипредметного тесту, зросте кількість абітурієнтів з однаковим конкурсним балом. Ось тоді вирішальну роль відіграватиме мотиваційний лист. 

На творчі спеціальності цього року мультипредметний тест не потрібен. Якщо ж успіхи у творчому конкурсі в абітурієнтів однакові, зважатимуть на мотиваційні листи.

Але найбільше він важитиме, якщо людина вступає на контракт: зараховуватимуть за одним лише мотиваційним листом. Утім, це лише на спеціальності, які не мають найбільшого попиту.

А на які саме спеціальності?

Доведеться складати мультипредметний тест, якщо вас цікавить напрямок: філологія (окрім української та кримськотатарської мов), економіка, політологія, психологія, соціологія, журналістика, облік та оподаткування, фінанси та банківська справа, маркетинг, менеджмент, підприємництво, право, медичні спеціальності, туризм, готельно-ресторанна справа, публічне управління та адміністрування, міжнародні відносини, міжнародні економічні відносини, міжнародне право.

То залишаються лише технічні напрямки?

Ні. На контракт лише за мотиваційним листом можна вступати на, скажімо, такі цікаві спеціальності: біотехнології, IT, філософія, культурологія, дизайн інтер’єру, харчові технології, перукар-модельєр. Інші спеціальності та деталі дивіться тут.

Коли подавати мотиваційний лист?

Одночасно з поданням документів.

Які вимоги до оформлення?

Обсяг 1,5–3 сторінки, документ Word, класичний для ділового стилю 14 кегль Times New Roman з 1,5 інтервалом. Текст варто розбити на абзаци.

Торік деякі університети вимагали електронний підпис або ж надсилати написаний, а не надрукований лист із підписом. Нині процедура має бути спрощеною: розглядають можливість подавати мотиваційні листи через систему ЄДЕБО.

Вимоги конкретного університету шукайте на відповідному сайті: за місяць до подання цих документів має бути оприлюднена вся інформація.

Завіряти чи ставити печатки у школі не треба.

Невеликий обсяг вимагає лаконічності: пишіть про найважливіше, щоб показати вашу зацікавленість та підготовчу роботу.

 Що потрібно зробити ще до написання?

Проаналізувати досягнення та особисті якості.

  • Зібрати максимум інформації про університет та обрану спеціальність.

 

 

 

iLearn — це безкоштовна платформа з навчальними онлайн-курсами, тестами та вебінарами у формі гри для всіх, хто бажає навчатися та успішно скласти ЗНО. Треба зареєструватися https://ilearn.org.ua/page/about

«На всі двісті» — YouTube-канал для підготовки до ЗНО з української мови. Ведуча каналу розглядає проблемні питання і розповідає, як правильно на них відповідати, дає поради щодо ефективної підготовки: https://cutt.ly/pyaykf1

Prometheus — повні курси для підготовки до ЗНО з української мови(https://cutt.ly/zyayWHY ).

Що відомо про ЗНО 2022 року


Наказом Міністерства освіти і науки України від 05 травня 2021р. №498 врегулювано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року.

Зовнішнє незалежне оцінювання проводитиметься з 23 травня до 15 липня.

Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право пройти тести щонайбільше з п'яти навчальних предметів за рахунок коштів державного бюджету, та більшу кількість - за рахунок коштів фізичних і юридичних осіб у встановленому законодавством порядку. Загалом зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з дванадцяти навчальних предметів: українська мова, українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.

Випускникам старшої школи закладів загальної середньої освіти 2022 року, а також учням (слухачам, студентам) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які 2022 року завершать здобуття повної загальної середньої освіти, результати зовнішнього незалежного оцінювання з чотирьох навчальних предметів буде зараховано як результати державної підсумкової атестації.

Ці учасники мають обов’язково скласти:

  • українську мову або українську мову і літературу (субтест "атестаційні завдання");
  • математику;
  • історію України або іноземну мову (на вибір учасника);
  • ще один предмет з переліку (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

Здобувачі освіти, які для проходження державної підсумкової атестації вибрали третім навчальним предметом історію України, можуть вибрати четвертим навчальним предметом іноземну мову і навпаки. Здобувачі освіти, які вибрали третім навчальним предметом одну з іноземних мов, можуть вибрати четвертим навчальним предметом іншу іноземну мову.

У 2022 році здобувачі повної загальної середньої освіти, які бажають, щоб результат зовнішнього незалежного оцінювання з іноземної мови їм було зараховано як оцінку за державну підсумкову атестацію, і вивчають цю мову на рівні стандарту або академічному рівні, отримають оцінку за атестацію за результатами виконання завдань рівня стандарту. Випускники, які вивчають іноземну мову на профільному рівні, отримають оцінку за атестацію за результатами виконання усіх завдань тесту.

За підсумками проходження ЗНО з української мови і літератури встановлюються результати за рейтинговою шкалою 100 - 200 балів з української мови і літератури (за підсумками виконання всіх завдань сертифікаційної роботи для учасників зовнішнього оцінювання, які подолають поріг "склав / не склав") та з української мови (за підсумками виконання завдань субтесту "Атестаційні завдання" для учасників зовнішнього оцінювання, які подолають поріг "склав / не склав" у межах цього субтесту).

За підсумками проходження зовнішнього оцінювання з інших навчальних предметів, зазначених у переліку, установлюються результати за рейтинговою шкалою 100 - 200 балів за підсумками виконання всіх завдань відповідної сертифікаційної роботи для учасників зовнішнього оцінювання, які подолають поріг "склав / не склав"

Download
Звільнення від ДПА.pdf
Adobe Acrobat Document 325.9 KB
Download
Особливості проведення зовнішнього незал
Adobe Acrobat Document 3.7 MB

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

09.07.2019  № 945

 

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
01 серпня 2019 р.
за № 850/33821

Деякі питання проведення в 2021 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти

{Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства освіти і науки
№ 246 від 19.02.2020
№ 1477 від 26.11.2020}

Відповідно до частини восьмої статті 12 Закону України «Про освіту», частини третьої статті 45 Закону України «Про вищу освіту», статті 34 Закону України «Про загальну середню освіту», Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 року № 1095 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 08 липня 2015 року № 533), Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 10 січня 2017 року № 25, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 січня 2017 року за № 118/29986, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Перелік навчальних предметів, із яких у 2021 році проводиться зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти (далі - Перелік), що додається.

2. Установити, що в 2021 році:

1) зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти (далі - зовнішнє оцінювання), проводитиметься з 21 травня до 16 липня;

2) кожен зареєстрований учасник зовнішнього оцінювання має право скласти тести не більш як із п'яти навчальних предметів із Переліку (пункти 1 або 23 або 134-12 - для здобувачів освіти, які в 2021 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти та мають проходити державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього оцінювання (далі - здобувачі освіти); пункти 1 або 2, 3-12 - для інших осіб);

{Підпункт 2 пункту 2 в редакції Наказу Міністерства освіти і науки № 1477 від 26.11.2020}

3) завдання сертифікаційних робіт з української мови та математики (завдання рівня стандарту) мають відповідати рівню стандарту;

{Підпункт 3 пункту 2 в редакції Наказу Міністерства освіти і науки № 1477 від 26.11.2020}

4) сертифікаційна робота з:

української мови і літератури має містити всі завдання сертифікаційної роботи з української мови (далі - субтест "Атестаційні завдання з української мови");

математики має містити всі завдання сертифікаційної роботи з математики (завдання рівня стандарту) (далі - субтест "Атестаційні завдання з математики");

{Підпункт 4 пункту 2 в редакції Наказу Міністерства освіти і науки № 1477 від 26.11.2020}

5) за підсумками проходження зовнішнього оцінювання здобувачам освіти за потреби (з урахуванням даних, зазначених особою в реєстраційній картці під час реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні) установлюються результати за критеріальною шкалою 1-12 балів, які зараховуються як оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти (далі - атестація), з:

української мови - за підсумками виконання сертифікаційної роботи з української мови або завдань субтесту "Атестаційні завдання з української мови";

математики - за підсумками виконання сертифікаційної роботи з математики (завдання рівня стандарту) / завдань субтесту "Атестаційні завдання з математики" або сертифікаційної роботи з математики (з урахуванням вимог підпункту 6 цього пункту);

історії України - за підсумками виконання сертифікаційної роботи з історії України (субтест "Період XX - початок XXI століття");

біології, географії, фізики, хімії - за підсумками виконання сертифікаційної роботи з навчальних предметів, зазначених у Переліку у пунктах 5-8 відповідно;

іноземної мови (англійська, іспанська, німецька, французька) - за підсумками виконання сертифікаційної роботи з навчальних предметів, зазначених у Переліку у пунктах 9-12 відповідно (з урахуванням вимог підпункту 6 цього пункту);

{Підпункт 5 пункту 2 в редакції Наказу Міністерства освіти і науки № 1477 від 26.11.2020}

6) здобувачі освіти, яким результат зовнішнього оцінювання з математики та/або іноземної мови має зараховуватися як оцінка за атестацію, отримують її за результатами виконання завдань:

рівня стандарту, якщо вивчали відповідний навчальний предмет на рівні стандарту;

рівня стандарту та профільного рівня, якщо вивчали відповідний навчальний предмет на профільному рівні;

7) за підсумками проходження зовнішнього оцінювання з навчальних предметів, зазначених у пунктах 13-12 Переліку, установлюються результати за рейтинговою шкалою 100-200 балів за підсумками виконання всіх завдань відповідної сертифікаційної роботи для учасників зовнішнього оцінювання, які подолають поріг «склав / не склав»;

8) за підсумками проходження зовнішнього оцінювання з української мови і літератури встановлюються результати за рейтинговою шкалою 100-200 балів з української мови і літератури (за підсумками виконання всіх завдань сертифікаційної роботи для учасників зовнішнього оцінювання, які подолають поріг «склав / не склав») та з української мови (за підсумками виконання завдань субтесту «Атестаційні завдання з української мови» для учасників зовнішнього оцінювання, які подолають поріг «склав / не склав» у межах цього субтесту);

{Підпункт 8 пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки № 1477 від 26.11.2020}

9) результати зовнішнього оцінювання можуть зараховуватися як результати атестації для студентів закладів вищої освіти та фахової передвищої освіти, які скористалися правом повторного складання атестації у формі зовнішнього оцінювання, що передбачено пунктом 5 наказу Міністерства освіти і науки України від 07 грудня 2018 року № 1369 «Про затвердження Порядку проведення державної підсумкової атестації», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02 січня 2019 року за № 8/32979.

{Пункт 2 доповнено новим підпунктом 9 згідно з Наказом Міністерства освіти і науки № 246 від 19.02.2020}

3. Директорату дошкільної та шкільної освіти (Осмоловський А.О.) забезпечити подання цього наказу в установленому законодавством порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Карандія В.А.

5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр

Л.М. Гриневич

ПОГОДЖЕНО:

Президент Спілки ректорів вищих
навчальних закладів України

Голова ради Асоціації ректорів вищих
технічних навчальних закладів України




Л.В. Губерський


М.З. Згуровський

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти
і науки України
09 липня 2019 року № 945

ПЕРЕЛІК
навчальних предметів, із яких у 2021 році проводиться зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти

1. Українська мова.

2. Українська мова і література.

3. Математика.

4. Історія України.

5. Біологія.

6. Географія.

7. Фізика.

8. Хімія.

9. Англійська мова.

10. Іспанська мова.

11. Німецька мова.

12. Французька мова.

13. Математика (завдання рівня стандарту)*.

__________

* Зовнішнє незалежне оцінювання з математики (завдання рівня стандарту) здійснюється лише для проведення державної підсумкової атестації; результати зовнішнього незалежного оцінювання з математики (завдання рівня стандарту) за рейтинговою шкалою 100 - 200 балів не встановлюються.

{Перелік із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки № 1477 від 26.11.2020}

Генеральний директор
директорату вищої освіти
і освіти дорослих



О.І. Шаров

Генеральний директор
директорату дошкільної
та шкільної освіти



А.О. Осмоловський

Зовнішнє незалежне оцінювання проводитиметься з 21 травня до 16 липня.

Зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказами Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2018 року №696, від 20 грудня 2018 року №1426, від 04 грудня2019 №1513.

ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ У ФОРМІ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ

Результати зовнішнього оцінювання із чотирьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації (за шкалою 1–12 балів) за освітній рівень повної загальної середньої освіти для учнів (слухачів, студентів) закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2021 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:

  • українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або української мова і література (субтест “Атестаційні завдання”);
  • математика;
  • історія України (субтест “Період XX – початок XXI століття”) або іноземна мова – за вибором здобувача освіти;
  • один з навчальних предметів (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

Учням, які виберуть для проходження державної підсумкової атестації математику та/або іноземну мову, оцінка ДПА (за шкалою 1–12 балів) буде визначатися залежно від рівня, на якому вони цей навчальний предмет вивчали:

  • для тих, хто вивчав мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту та профільного рівня;
  • для тих, хто вивчав мову на рівні стандарту, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту.
Download
Особливості проведення зовнішнього незал
Adobe Acrobat Document 3.7 MB

РЕЄСТРАЦІЯ НА ЗНО-2021

ПОДАННЯ

РЕЄСТРАЦІЙНИХ ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ УЧАСТІ В ЗНО-2021

01.02-05.03.2021 

КАЛЕНДАР ПРОВЕДЕННЯ ЗНО-2021

( НАКАЗ МОНУ ВІД 30.09.2020 №1210)

21.05.2021

хімія

24.05.2021

іспанська мова

24.05.2021

німецька мова

24.05.2021

французька мова

25.05.2021

англійська мова

28.05.2021

математика

01.06.2021

українська мова

01.06.2021

українська мова і література

04.06.2021

історія України

07.06.2021

фізика

10.06.2021

біологія

15.06.2021

географія

29.06.2021-16.07.2021

проведення додаткової сесії ЗНО

(за окремим графіком)

РЕЗУЛЬТАТИ ЗНО-2021 

 

До 04.06.2021

хімія

До 18.06.2021

іспанська мова

німецька мова

французька мова

англійська мова

До 22.06.2021

математика

фізика

До 25.06.2021

українська мова

українська мова і література

історія України

біологія

До 30.06.2021

географія

ПРОГРАМИ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ З НАВЧАЛЬНИХ ПРЕДМЕТІВ 2021 навчальний рік

Download
Програма ЗНО з української мови та літер
Adobe Acrobat Document 647.8 KB
Download
Програма ЗНО з математики.pdf
Adobe Acrobat Document 5.4 MB
Download
Програма ЗНО з англійської мови.pdf
Adobe Acrobat Document 652.0 KB
Download
Програма ЗНО з історії.pdf
Adobe Acrobat Document 1.5 MB