Комунальний заклад "Червонівський НВК"                                  

Первомайської районної державної адміністрації Харківської області

 

    

Історія  Комунального закладу "Червонівський НВК"  починається з 1937 року, коли  в селі Задорожному на території  радгоспу “Червоний” відкрилася  початкова школа. Розміщувалася вона в сільській хаті. На той час у ній навчалося 30 учнів, а працювало тільки 2 вчителя.

    У 1938 році було збудовано нове приміщення початкової школи. Кількість учнів збільшилася до 50, і працювало в ній уже 3 вчителя.

   Під час Великої Вітчизняної війни будівлю Задорожної школи було пошкоджено,  бо в ній була розміщена німецька конюшня.  У серпні 1943 року територію радгоспу було звільнено від німецько – фашистських загарбників і відновлено роботу школи. Згодом школа перейшла на семирічний термін навчання.   У 1947 році у Задорожній школі було створено піонерську організацію. Діти допомагали радгоспу у вирощуванні сільськогосподарських культур, озелененні селища, брали активну участь у художній самодіяльності, із задоволенням виступали з концертами  перед трудівниками радгоспу.  

     У 1959 році у Радянському Союзі було введено восьмирічний всеобуч і  школа отримала статус восьмирічної.

      Першого вересня 1982 року в с. Червоне Знамено відкрилися двері нового приміщення восьмирічної школи. Це  була двоповерхова будівля зі світлими просторими класами, лабораторіями, майстернею, спортивною залою, їдальнею, бібліотекою.  На мітингу, присвяченому відкриттю школи, зі словами подяки, до тих, хто брав участь  у її спорудженні, звернулися директор школи У.І.Кравченко, директор радгоспу У.І.Павленко. Керівник тресту “Первомайськхімбуд” М.М. Антонов вручив директору школи символічний ключ.

    На виконання розпорядження Первомайської районної державної адміністрації Харківської області від 21 жовтня 2015 року № 437 «Про надання згоди на зміну типів гімназії та загальноосвітніх шкіл на навчально-виховні комплекси шляхом приєднання дошкільних навчальних закладів  з  01 січня 2016 року Червонознаменівська ЗОШ І-ІІІ ступенів змінила тип загальноосвітньої школи на Червонознаменівський навчально-виховний комплекс «загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад»  Первомайської районної державної адміністрації  Харківської області.

з 01 вересня 2016 року відповідно до розпорядження Первомайської районної державної адміністрації Харківської області "Про перейменування та внесення змін до установчих документів навчальних закладів Первомайського району Харківської області" перемейнути Червонознаменівський навчально-виховний комплекс Первомайської районної державної адміністрації Харківської області на Червонівський навчально-виховний комплекс Первомайської районної державної адміністрації Харківської області